Under hela mars kan du som är medlem ge bort 10 träningstillfällen till en kompis! Vem tar du med?
Du som är medlem kommer till Medlemsservice med din kompis. Den du vill träna med ska inte vara medlem 2019 - men du själv ska vara medlem och ha ett aktivt träningskort för att kunna ge bort klippen. Vi registrerar både dig och din kompis - eftersom du, om kompisen sedan köper ett årskort senast 30/4, får en extra månad på ditt träningskort som bonus!
Kompisklippen är personliga och kan användas 1-31 mars 2019. Du ger alla tio klipp till samma person. Ni väljer själva om ni vill träna tillsammans eller inte.
Friskis finns för att så många som möjligt ska hitta sin rörelseglädje, och uppleva den om och om igen. Genom att ge bort träning hjälper du oss att nå vårt mål om att sätta hela Kungsbacka i rörelse – samtidigt som du har kul! Häng på!