Friskis finns tack vare ideellt engagerade ledare, tränare och värdar. Nu söker vi dig som älskar att inspirera människor och vill göra skillnad på riktigt!
10 januari 2025
Som ledare eller tränare inspirerar du medlemmarna till lustfylld träning genom att leda pass och instruera i gymmet. Det viktigaste är att du brinner för att få människor i rörelse. Resten tittar vi på under uttagningarna. Som ledare gör du också ditt eget träningspass utifrån Friskis givna ramar. Detta får du förstås lära dig under utbildningen.
Motala: | Linköping: |
Coreflex | Coreflex |
Gymtränare | Gymtränare |
Jympa | Skivstång |
Multifys | Spin |
Multifys skivstång | Yoga |
Skivstång | |
Yoga |
Eller är du en gnutta nyfiken på vad det innebär att vara funktionär? Du måste inte veta exakt vad du vill göra, men fundera på varför du vill engagera dig. I gengäld får du gemenskap, inspiration och utbildning, fri träning och en rolig utvecklande fritid. Du som vill veta mer om att bli ledare eller tränare är varmt välkommen på infomöte eller gör en intresseanmälan nu direkt så kontaktar vi dig.
Just nu finns det inget inbokat infomöte men skicka gärna en intresseanmälan så kontaktar vi dig.
Kontakta Martina på martina@linkoping.friskissvettis.se